Özel Sezin Okulu
Etkinlik Haberleri
Özel Sezin Okulu
Etkinlik Haberleri
Mayıs
19
Yıldız Yüzme Takımı Öğrencilerimizden 19 Mayıs Hediyesi
Yıldız Kız ve Erkek Yüzme Takımlarımız, 17-19 Mayıs 2019 tarihlerinde Rize’de düzenlenen Türkiye Şampiyonası yarı finallerinde de başarılarını sürdürdüler. Yıldız Kız Yüzme Takımımız grup birincisi, Yıldız Erkek Yüzme Takımımız grup ikincisi olarak Haziran ayında Kayseri’de düzenlenecek finallere katılmaya hak kazandı.
Mayıs
16
Küçük Yüzme Takımlarımızdan Çifte Kupa
14-16 Mayıs 2019 tarihlerinde düzenlenen Okullar Arası Küçükler İstanbul Yüzme Şampiyonası’nda Küçük Kız Yüzme Takımımız İstanbul Şampiyonu, Küçük Erkek Yüzme Takımımız ise İstanbul ikincisi oldu. Toplamda 27 madalya kazanan öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Mayıs
6
İlkokul Öğrencilerimizin Desteği ile “Kitap Kardeşliği”
İlkokul Rehberlik Birimimiz tarafından Nisan ayı boyunca yürütülen "Kitap Kardeşliği" projesi kapsamında gönüllü öğrencilerimiz topladıkları kitapları Çekmeköy İlkokulu kütüphanesine teslim ettiler. Öğrencilerimiz Çekmeköy İlkokulu öğrencileriyle birlikte kütüphanede vakit geçirip kitap okumanın keyfini yaşadılar.
Mayıs
4
4. Sınıflar Anıtkabir Ziyareti ve Ankara Gezisi
4. sınıf öğrencilerimiz, 3-4 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleştirdikleri Ankara gezisinin ilk gününde Anıtkabir'i ziyaret ederek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e şükranlarını sundular.
Mayıs
3
Genç Erkek Masa Tenisi Takımımız İlçe Şampiyonu
Çekmeköy ilçesinde düzenlenen "Okullar Arası Masa Tenisi Turnuvası"nda Mert Taşkın, Berk Namtı, Kubilay Ocaktan ve Yusuf Eren Yıldız' dan oluşan Genç Erkek Masa Tenisi Takımımız ilçe şampiyonu olmuştur. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Nisan
30
2. Sınıf Öğrencilerimiz ile “Bir Avuç İstanbul” Gezileri
2. sınıf öğrencilerimiz, "Bir Avuç İstanbul" isimli kültür ve sanat projesi kapsamında İstanbul'un çeşitli mekânlarında saha çalışmaları gerçekleştirdiler.
Nisan
23
Okulumuzda 23 Nisan Coşkusu
TBMM'nin kuruluşunun 99'uncu yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı okulumuzda büyük bir coşkuyla kutlandı. Öğrencilerimiz, Sabahat Sezin Salonu'nda düzenlenen törende gerçekleştirdikleri sahne performanslarıyla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha andılar. Törenin ardından gerçekleşen bahçe etkinlikleriyle bayram coşkusunu doyasıya yaşadılar.
Nisan
22
Ana Sınıfları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Töreni
Ana sınıfı öğrencilerimiz, 19 Nisan 2019 Cuma günü Feridun Sezin Etkinlik Alanı'nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladılar.
Nisan
18
12. Sınıflar Galatasaray Üniversitesi Tanıtım Gezisi
12. sınıf öğrencilerimiz, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimizin organizasyonu ile 18 Nisan 2019 tarihinde Galatasaray Üniversitesini ziyaret ettiler.
Nisan
18
Coşkun Aral ile “Mülteciler ve Toplumsal Uyum” Söyleşisi
Lise öğrencilerimiz 18 Nisan 2019 tarihinde velimiz Coşkun Aral ile "Mülteciler ve Toplumsal Uyum" konulu bir söyleşi gerçekleştirdiler.
Nisan
17
Ana Sınıfı "Oyuncağım ve Ben" Atölye Çalışması
Ana sınıfı öğrencilerimiz, 17 Nisan 2019 Çarşamba günü "Çocuk Oyunları ve Oyuncakları" ünitesi kapsamında "Oyuncağım ve Ben" atölye çalışmasını gerçekleştirdiler.
Nisan
17
11. Sınıflar Geleneksel Şiir Dinletisi: "Desem ki…"
Her yıl 11. sınıf öğrencilerimizle yaptığımız geleneksel şiir dinletimizde bu yıl en beğenilen, dillerden düşmeyen şiirlerle seslenelim istedik size, yüreğinize. "Şiirden etkilenen de biraz şairdir." diyerek.
Nisan
16
Lise Meslek Buluşmaları: Yönetim Bilimleri
Lise Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimiz tarafından öğrencilerimizin mesleki gelecekleri hakkında daha sağlıklı kararlar almaları amacıyla düzenlenen "Aylık Meslek Buluşmaları"nın beşincisi 16 Nisan 2019 tarihinde Yönetim Bilimleri programının tanıtımı olarak gerçekleştirildi.
Nisan
13
9. Sınıflar "Anadolu Uygarlıklarının İzinde" Projesi: Çorum ve Ankara Saha Çalışması
9. sınıf öğrencilerimiz, 11-13 Nisan 2019 tarihlerinde Sosyal Bilimler dersi kapsamında "Anadolu Uygarlıklarının İzinde" temalı bir proje gerçekleştirdiler.
Nisan
11
4. Sınıf Öğrencilerimiz ile Bilim İnsanlarımızı Yarattık
4. sınıf öğrencilerimiz 9, 10 ve 11 Nisan 2019 tarihlerinde Sosyal Bilgiler dersi "Bilim, Teknoloji ve Toplum" ünitesinin "Kullandığı teknolojik ürünlerin mucitlerini ve bu ürünlerin zaman içerisindeki gelişimini araştırır." kazanımı doğrultusunda, İstanbul Bilgi Üniversitesi santral istanbul Enerji Müzesinde, "Kim Bilim İnsanıdır?" adlı atölye çalışmasına katıldılar.
Nisan
10
Hazırlık Sınıfları Sultanahmet Saha Çalışması
Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz, 10 Nisan 2019 tarihinde Sultanahmet'te kendilerine verilen çalışma alanları ile ilgili İngilizce sunumlar gerçekleştirdiler. Sultanahmet'teki tarihi mekânları bir rehber gibi tanıtan öğrencilerimizin sunumları, bölgedeki turistlerin de oldukça ilgisini çekti.
Nisan
9
Etik Zirvesi
9 Nisan 2019 tarihinde Özel Sezin Lisesi Etik Komitesi olarak Etik Zirvesi'ni gerçekleştirdik. Etik Zirvesi'ne davetli okullarımız; Özel Alman Lisesi, Üsküdar Amerikan Lisesi, Özel Alev Okulları, Güç Kardeşler Anadolu Lisesi, İELEV ve Darüşşafaka Lisesi öğrencileri ve uzman konuklarımız ile Eğitim Etiği, Sosyal Medya Etiği, Sosyal Sorumluluk Etiği, Gıda Etiği, Yapay Zeka Etiği, Sanat Etiği, Spor Etiği üzerine; Türkiye Etik ve İtibar Derneği (TEİD) ile birlikte de "Etik Nedir?" sorusu üzerine komite çalışmaları gerçekleştirdik.
Mart
19
"Adam Olacak Çocuklar"la Barış Manço Evi'ni Ziyaret Ettik
Sahne Sanatları Bölümünün gerçekleştirdiği "Seslere Yön Verenler" projesi kapsamında, 2. sınıf öğrencilerimizle mart ayında yaşamını Türk milli kültürüne adayan büyük sanatçı, hepimizin Barış Amca'sı Barış Manço'yu tanıdık.
Mart
18
Baş Eğmeden Yaşamanın Onuru: Çanakkale Savaşı
Çanakkale Savaşı… Sonsuzluk içinde yer alma dileği için ödenen bedellerin, hesaplaşmanın tarihi… Cilt cilt yazılmış ve daha nicesi de yazılmamış destansı hayatların var oluş hikâyesi… Ne kadar coşkuluysa o kadar da hüzünlü bir savaş. Sonsuz içindeki noktayı görerek ve o noktayı umutla, coşkuyla, inançla kocaman zafer ettiğimiz bir masal. Biz vatanı kurtarmayı gözümüzde büyütmedik, biz aslında düşlerimizi büyüttük.
Mart
14
1. Sınıflar “Okuma Anıları”
1. sınıf öğrencilerimiz; 12, 13 ve 14 Mart 2019 tarihlerinde "Okuma Anıları" etkinliğinde Sabahat Sezin Salonu'nda aileleri ile buluştular.
Mart
14
Lise Meslek Buluşmaları: Psikoloji ve Endüstri Ürünleri Tasarımı
Özel Sezin Lisesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi tarafından öğrencilerimizin mesleki gelecekleri hakkında daha sağlıklı kararlar almaları amacıyla düzenlenen “Aylık Meslek Buluşmaları"nın dördüncüsü 14 Mart 2019 Perşembe günü Psikoloji ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinin tanıtımı olmak üzere iki oturum şeklinde gerçekleşti.
Mart
12
Ortaokul Kodris Kodlama Yarışması
Özel Sezin Okulu ve Kodris işbirliğiyle ortaokul 5. ve 6. Sınıf öğrencilerimize bir kodlama yarışması düzenledik. Açık çatı etkinlik alanında gerçekleşen yarışmamızda amacımız yarışma motivasyonuyla kodlama etkinliğimizi daha eğlenceli hale getirmek ve öğrencilerimizin genel kodlama becerilerini gözlemlemekti. Aynı zamanda öğrencilerimiz de yarışma ortamında performanslarını sergileyerek kendilerini keşfetme imkânı buldular.
Mart
8
English Week
İlkokul öğrencilerimiz 4-8 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleşen "English Week"i çeşitli etkinliklerle kutladılar.
Mart
8
Lise Öğrencilerimiz Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladılar
Kökleri kadın işçilerin hak mücadelesine dayanan bu özel günde öğrencilerimiz, hazırladıkları programla kadınların ekonomik, siyasal ve toplumsal hayata eşit katılımının gerekliliğine ek olarak cinsiyetçi davranış ve ifadelerin eşitsizliği tetiklediğine dikkat çektiler.
Mart
6
Lise Yüzme Takımı Öğrencilerimizin "Milli Takım" Heyecanı
10. sınıf öğrencimiz Bora Kutlu, 11. sınıf öğrencimiz Aleyna Özkan, Sursee/İsviçre'de düzenlenecek Multination Gençler Yüzme Şampiyonası için milli takım daveti almışlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder, yarışlarında başarılar dileriz.
Mart
4
İnci Aral İle Öykü Yazma Üzerine...
Özel Sezin Lisesi 11. sınıf öğrencileri Cumhuriyet Dönemi roman ve öyküsünün en önemli isimlerinden İnci Aral ile roman ve öykü yazmanın dinamikleri, farklılıkları, romanda samimiyet, atmosfer yaratma, zamanı ve mekânı bir kişi gibi düşünme konuları üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.
Mart
1
Ana Sınıfı Öğrencilerimiz Arkadaşlarından Öğreniyorlar
Ana sınıfı öğrencilerimiz 25 Şubat-01 Mart 2019 tarihleri arasında "Arkadaşımdan Öğreniyorum" etkinliğini gerçekleştirdiler. Bu etkinlikte öğrencilerimiz sınıf ortamında, arkadaşlarına bildikleri ilginç bir bilgiyi ya da uyguladıkları bir beceriyi anlattılar.
Şubat
28
İstanbul Bilgi Üniversitesine Tanıma - Motivasyon Amaçlı Bir Gezi Düzenledik
Özel Sezin Lisesi 12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak Psikolojik Danışma ve Rehberlik Biriminin organizasyonu ile İstanbul Bilgi Üniversitesine 28 Şubat 2019 günü tanıma ve motivasyon amaçlı bir gezi düzenlendi.
Şubat
28
Yıldız Yüzme Takımımızdan Tarihi Başarı
26-28 Şubat 2019 tarihlerinde Okullar arası yıldızlar İstanbul yüzme şampiyonasında okulumuz yıldız kız ve yıldız erkek takımları İstanbul 2.ci si olmuştur. Ayrıca 4x100m kısa kulvar serbest kız bayrak takımımız tarihi bir başarıya imza atarak 4.03.37 derecesiyle 13 yaş Türkiye rekoru kırmışlardır.
Şubat
28
12. Sınıflar İstanbul Bilgi Üniversitesi Tanıtım Gezisi
12. sınıf öğrencilerimiz Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimizin organizasyonu ile 28 Şubat 2019 Cuma günü İstanbul Bilgi Üniversitesini ziyaret ettiler.
Top

Ulubatlı Hasan Caddesi No:18 34782 Çekmeköy İstanbul
Tel : +90 216 64200 10
E-Posta : sezin@sezin.k12.tr
/img/instagram@2x.png 2x,
       /img/instagram@3x.png 3x /img/facebook@2x.png 2x,
       /img/facebook@3x.png 3x /img/twitter@2x.png 2x,
       /img/twitter@3x.png 3x /img/youtube@2x.png 2x,
       /img/youtube@3x.png 3x
© Copyright 2018 Özel Sezin Okulu. Tüm hakları saklıdır.